Хто на сайті

На даний момент 16 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Жорстокі наслідки насильства в сім’ї.
Четвер, 27 червня 2019 06:51

Доволі тривалий час в Україні ставлення до домашнього насильства залишалось суто «домашнім», а суспільство переважно закривало очі мовляв , не варто пхати носа в чужу сім’ю.

Насильство широко застосовується людьми як засіб досягнення бажаного результату і воно завжди  пов’язано з поняттям  свободи, жертву змушують до якоїсь поведінки або до прийняття певних умов, руйнуючи її біологічне чи психічне життя, або погрожуючи його зруйнувати.

З прийняттям нового закону в січні 2018 року під домашнім насильством тепер розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь.

Коли діти живуть у сім’ях, де чиниться насильство, у них порушується психіка, і не тільки тоді, коли кривдять їх особисто, а й тоді. Коли знущаються з близьких їм людей (найчастіше це їх матері). Для хлопців-підлітків спостереження за насильством у сім’ї, один із чинників підліткових правопорушень і криміналізація в зрілому віці. За підрахунками 63 відсотки підлітків-правопорушників, засуджених за вбивство, скоїли вбивство тих, хто бив їхніх матерів. Імовірність того, що хлопчики , які стали свідками насильства щодо матерів, у зрілому віці битимуть своїх партнерок. Імовірність того, що такі діти вживатимуть алкоголь чи наркотики або скоять зґвалтування, підвищується на 50 відсотків. Крім того, насильство щодо їх матерів – одна з причин втечі підлітків із сімей.

Часто насильство в сім’ї є наслідком звичайного конфлікту. Часто звичайна сварка закінчується бійкою, а то і гірше - вбивством. Тому, потрібно задуматися, чи варто сімейні проблеми вирішувати в присутності дітей і таким жорстоким способом. Ми повинні допомогти їм сформувати  розуміння здорової сім’ї, побудованої на любові та довірі.

 

Ірина Вігунова

провідний інспектор Теплицького районного сектору

філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше