Хто на сайті

На даний момент 32 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
24-25 липня в Теплицькому районі були проведені командно-штабні навчання Теплицької районної ланки Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту з органами управління цивільного захисту району
П'ятниця, 26 липня 2019 10:34

До проведення навчання залучалися представники Департаменту цивільного захисту ОДА та представники обласних спеціалізованих служб цивільного захисту.

У ході відпрацювання ввідних командно-штабного навчання було задіяно сили та засоби спеціалізованих служб цивільного захисту району, районна комісія з питань ТЕБ та НС, районна евакуаційна комісія, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при райдержадміністрації, працівники ОЗ «Теплицька ЗОШ І-ІІІ ст. №1», персонал Теплицького ПАЛ, працівники АЗС «Катран» (смт. Теплик), Теплицька селищна рада та Бджільнянська, Завадівська, Комарівська, Маломочульська, Метанівська, Петрашівська, Пологівська, Росошанська сільські ради.

Згідно сценарію проведення навчань, усі локації, в яких відпрацьовувалися алгоритми дій при виникненні різноманітних надзвичайних ситуацій, були розташовані на території селища Теплик.

Так, ДТП з пожежею транспортного засобу і багатьма травмованими та загиблими «сталося» на вулиці Базарна, 4 смт. Теплик. За повідомленням селищного голови Руслана Трамбовецького про подію на місце прибули рятувальні служби: невідкладна медична допомога, ДСНС, поліція, газовики. Спеціалісти кожної зі служб діяли злагоджено та професійно, виконуючи свої обов’язки. Автомобілі служб швидкого реагування, використовуючи  звукові та світлові сигнали, попереджували населення містечка зберігати спокій та займатися повсякденною діяльністю.  На завершення навчання очільники обласних підрозділів служб цивільного захисту на місці підвели підсумки, вказавши на здобутки й недоліки, виявлені під час тренування.

У помешканні жителів селища, розташованому по вулиці Молодіжна, 4 смт. Теплик, спеціалісти ветеринарної служби району «виявили» випадок захворювання свині на африканську чуму. Тому в цій локації можна було побачити працівників Теплицької районної державної лікарні ветеринарної медицини у спеціальних захисних костюмах. Керівник даної установи – Сенчик Василь Юрійович доповів прибулим на місце події про ситуацію та  засоби уникнення  зараження інших тварин, які застосовуються в таких випадках.

У ході навчань перевірялися навички швидкого реагування служби ДСНС району при «виникненні» пожежі на АЗС №18 ТОВ «Катран» (смт. Теплик, вул. Незалежності, 14в). Пожежники прибули на місце події впродовж кількох хвилин після отримання повідомлення від селищного голови і одразу ж почали «гасити» уявну пожежу. У цей час працівники поліції перекрили рух автотранспорту і перехожих у зоні небезпеки.

Також під час проведення практичних заходів командно-штабного навчання було здійснено:

- розгортання сортувальних майданчиків для надання екстреної медичної допомоги постраждалим на догоспітальному та госпітальному етапах;

- розгортання та організація роботи приймального пункту евакуації та будівлі для тимчасового розміщення евакуйованого населення (смт. Теплик, вул. Незалежності, 20, СЗОШ №1);

- організація укриття населення в ЗС ЦЗ за сигналом «Повітряна тривога» на базі захисної споруди цивільного захисту № 01910 Теплицький ПАЛ (смт.Теплик, вул.. Воронова,1);

- розгортання та організація роботи збірних та приймальних пунктів евакуації с.Завадівка, с.Метанівка, с.Петрашівка під час штабного тренування щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації на гідроспорудах  Ладижинської ТЕС;

- розгортання практичної роботи посту радіаційно-хімічного спостереження щодо виконання завдань за призначенням;

- організація збору інформації з подальшим підрахунком витрат на ліквідацію наслідків умовного бомбардування 5-ти населених пунктів району.

Підсумки проведення командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту Теплицької районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту підвів заступник директора Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації Дев’ятий Сергій Миколайович.

 Навчання пройшло досить організовано, тема і навчальні питання відпрацьовані. Цілі його досягнуті.


 

 

 

 

 
 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше