Хто на сайті

На даний момент 28 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Управління праці та соціального захисту населення інформує щодо безпечної експлуатації опалювальних котлів
Середа, 14 серпня 2019 09:48

З метою забезпечення безпечної експлуатації котелень та упередження травматизму і аварій при експлуатації котельного обладнання звертаємо  увагу на необхідність вжиття першочергових заходів щодо дотримання порядку проектування, виготовлення, монтажу та експлуатації опалювальних котлів, в першу чергу теплопродуктивністю Понад 0,1 МВт.

Управління Держпраці у Вінницькій області, пропонує власникам забезпечити проведення навчання та перевірку знань обслуговувального персоналу котелень НПАОП 0.00-1.81-18 «Правила з охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском», що затверджені Наказом Міністерства соціальної політики України 05.03. 2018 р. № 333, та які зареєстровані в Міністерстві юстиції України 10.04.2018 р. за № 433/31885, а також проведення технічного огляду опалювальних котлів теплопродуктивністю понад 0,1 МВт, для визначення якості виготовлення, монтажу, ремонту, реконструкції і модернізації, умов та строку подальшої безпечної експлуатації устатковання, оцінки технічного стану складових частин, деталей або їх елементів, перевірки їх на відповідність технічним вимогам тощо.

Згідно зі статтею 21 Закону України «Про охорону праці» на експлуатацію (застосування) устаткування підвищеної небезпеки суб’єкт господарювання отримує дозвіл. Згідно з пунктом 9 додатку 3 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107, до устаткування підвищеної небезпеки належать парові і водогрійні котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт.Протягом 2015-2019 років в Управлінні Держпраці у Вінницькій області було обліковано 163 водогрійних котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт, а дозвільних документів на експлуатацію котлів одержало лише 33 навчальні заклади.Таким чином, до початку роботи котелень в осінньо - зимовий період 2019-2020 років власникам опалювальних котлів теплопродуктивністю понад 0,1 МВт необхідно одержати дозвіл на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, згідно вимог чинного законодавства.


 

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше