Хто на сайті

На даний момент 47 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – нагадування всім про обов’язок перед особами, що потребують захисту та підтримки в цей непростий час
П'ятниця, 29 листопада 2019 09:28

У  рамках проведення Всеукраїнської декади зайнятості для людей з  інвалідністю та з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю  27 листопада  в приміщенні Теплицької районної філії Вінницького ОЦЗ відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Перспективи зайнятості осіб з інвалідністю, додаткові гарантії працевлаштування та соціальні послуги, які надає державна служба зайнятості», в якому взяли участь соціальні партнери, роботодавці та особи з інвалідністю.

Розпочав захід директор філії Володимир Підвашецький, який повідомив присутніх про можливості служби зайнятості щодо працевлаштування осіб з інвалідівністю, а саме про надання соціальних послуг, зокрема, підбір підходящої роботи, залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, сприяння в започаткуванні власної справи, організацію професійного навчання, залучення до масових заходів, які проводить  районна філія. Наголосив, що для шукачів роботи, в тому числі для осіб з інвалідністю, впроваджено електронні сервіси служби зайнятості за допомогою QR-коду.

Голова районної ради Тетяна Сокотнюк та начальник відділу організаційної роботи, діловодства та інформаційної діяльності апарату Теплицької РДА Олександр Дзюменко зауважили, що належна увага особам з інвалідністю повинна приділятися щоденно. У своїх виступах вони адресували слова вдячності усім, хто постійно опікується питаннями даної категорії людей  - ініціативній громадськості, небайдужим, милосердним людям та запевнили, що керівництво району завжди відкрите до діалогу.

Завідувач сектору взаємодії з роботодавцями Наталія Цвігун поінформувала учасників заходу, що за 10 місяців поточного року на обліку в службі зайнятості перебувало 57 осіб з інвалідністю, з них  працевлаштовано 14 осіб, брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру 17 осіб.

 Про основні законодавчі норми пенсійного забезпечення осіб з обмеженими можливостями, а також зміни у Пенсійному законодавстві інформувала присутніх начальник Теплицького відділення обслуговування громадян управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Ірина Мазуренко, зробивши особливий наголос на важливості офіційного працевлаштування осіб з інвалідністю.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олександр Чех наголосив присутнім про соціальні виплати, послуги, надання санаторно-курортних путівок, дав роз’яснення законів, які стосуються прав людей з інвалідністю.

Активно долучалася до діалогу і директор районного центру соціальних служб сім’ям і  дітям Галина Москальчук, яка розповіла про діяльність своєї організації, допомогу, яку надають дітям та молоді з обмеженими можливостями, висловила свою думку та окреслила коло питань, які потребують першочергового вирішення і  запросила долучитися до організації проведення  19 Фестивалю районної творчості дітей та молоді,  осіб з інвалідністю «Повір у себе», який відбудеться 29 листопада 2019 року.

Такі заходи позитивно впливають на життя людей, адже вони об’єднують зусилля тих організацій, які можуть допомогти особам з особливими потребами, і лише спільною плідною працею можна подолати проблеми осіб з інвалідністю. 

 


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше