Хто на сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Переваги паспортів у вигляді ID-картки і як їх оформити у Теплицькому районі
Четвер, 05 грудня 2019 07:02

Україна переходить до електронної системи урядування, прийнятої у багатьох державах світу, тому  на сьогодні  кожен  має право оформити паспорт громадянина України у вигляді ID-картки за власним бажанням.

Документ має вигляд пластикової картки з чіпом, на якому зберігаються біометричні дані власника, зокрема, цифрова фотографія, підпис та відбитки пальців. Тобто ніхто, крім власника ID-картки, не зможе нею скористатися, порівняно з паспортом громадянина України у вигляді книжечки, що є значною перевагою у оформленні ID-картки.

Візуально на самій ID-картці можна буде побачити: назву держави; назву документа; прізвище та ім’я українською мовою та латинською транслітерацією, по батькові – лише українською. Причому написання латинською ви можете проконтролювати і узгодити його із уже наявними документами (наприклад, з  посвідченням водія); 

- стать: чоловічу/жіночу;

- громадянство;

- дату народження;

- унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

- номер самого документа;

- дату видачі та закінчення строку його дії;

- найменування та код установи, що його видала;

- номер платника податків (ідентифікаційний код);

- місце народження;

- оцифроване зображення обличчя; оцифрований підпис особи.

На електронний носій ID-картки буде внесено все те саме, що й візуально можна побачити на картці, проте додаватиметься змінна інформація. Тобто кожного разу немає необхідності змінювати документ, що є перевагою ID-картки. До змінної інформації належить реєстрація місця проживання, сімейний стан та відомості про дітей. Усі ці зміни – переїзд у нове житло, чи інше місто України, одруження чи розірвання шлюбу, народження дітей – будуть в хронологічному порядку додаватись на електронний носій без потреби заміни документа.

Ще одним плюсом у оформленні ID-картки є те, що процедура оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон може бути виконана швидше, так як дані заявника вже внесені в Державний демографічний реєстр.

На сьогодні заміна паперового паспорту на ID-картку не є обов’язковою для всіх громадян і відбувається лише за необхідності. Законодавство не визначає кінцевого терміну чинності паспортів зразка 1994 року, а значить – паспорти-книжечки залишаються законним посвідченням особи на рівні із пластиковими документами.

 

Звертаємо увагу, що для оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки вперше, заявнику необхідно звернутися виключно за місцем реєстрації:

до територіального підрозділу Державної міграційної служби України того району, де зареєстрована особа.

 Перший паспорт громадянину України видається безкоштовно при досягненні ним 14-річного віку. Для його оформлення необхідно надати наступні документи:

-   свідоцтво про народження;

-   паспорти обох батьків чи документи, що підтверджують громадянство України;

-   реєстраційний номер облікової картки платника податків;

-   довідку про реєстрацію місця проживання (форма 13).

Як і раніше особа, яка досягла 25- чи 45-річного віку може вклеїти фотокартку до паспорта у формі книжечки чи оформити новий  паспорт у формі ID - картки.

ВАЖЛИВО: якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася протягом місяця для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нової фотокартки, обмін паспорта на ID – картку здійснюється в обов’язковому порядку.

У разі обміну паспорта надаються такі документи:

-  паспорт громадянина України (що підлягає обміну);

-  довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- документ, що підтверджує зміну інформації (свідоцтво про одруження, розлучення, зміну імені тощо);

- довідка про реєстрацію місця проживання (форма 13);

- квитанція про сплату адміністративного збору.

Терміни та вартість оформлення паспорта у формі ID-картки:

-  за звичайною процедурою не пізніше, ніж 20 робочих днів (при обміні – 345 грн.);

-  у терміновому порядку не пізніше, ніж 10 робочих днів (при обміні - 471 грн.).

 

 

 


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше