Хто на сайті

На даний момент 22 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Про атестацію робочих місць за умовами праці
Понеділок, 13 січня 2020 11:18

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації нагадує роботодавцям про приведення умов праці у відповідність з державними нормативними вимогами охорони праці.

Атестацію робочих місць за умовами праці проводять не тільки для виявлення шкідливих умов. Атестація робочих місць також включає гігієнічну оцінку умов праці, оцінку травмобезпеки і забезпеченості працівників засобами індивідуального захисту.

 За результатами проведеної атестації роботодавці зможуть контролювати правильність забезпечення працівників сертифікованими засобами індивідуального і колективного захисту, правильно оцінювати професійні ризики і надавати працівникам достовірну інформацію про умови праці та існуючий ризик пошкодження здоров’я, додержувати законодавчо встановлені гарантії та компенсації працівникам, що працюють в небезпечних умовах.

Стаж для щорічних додаткових відпусток за шкідливі умови та особливий характер праці: що включати, а що — ні .Атестують робочі місця за умовами праці не рідше одного разу на п’ять років. Переатестації до закінчення цього строку підлягають робочі місця після заміни виробничого устаткування, зміни технологічного процесу, засобів колективного захисту тощо.

Атестація дозволяє своєчасно виявити шкідливі і небезпечні фактори виробничого середовища і трудового процесу, визначити пріоритетні напрями модернізації обладнання та технологічних процесів, розробити і впровадити цілеспрямовані санітарно-гігієнічні та медико-профілактичні заходи, з урахуванням умов праці на конкретному підприємстві.

Роботодавцям незалежно від форм власності та господарювання і фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю необхідно вжити необхідні заходи для вчасного проведення атестацій робочих місць. А на тих підприємствах, де термін атестації закінчився — провести чергову атестацію, забезпечити належне зберігання її матеріалів.

Управлінням праці та соціального захисту населення РДА проводиться відповідна робота щодо атестації робочих місць за умовами праці на підприємствах всіх форм власності та господарювання.

Забезпечено  постійний контроль за проведенням атестації робочих місць з важкими і шкідливими умовами праці на підприємствах , установах та організаціях району. У розділі „Охорона праці ” колективних договорів підприємств, установ та організацій району усіх форм власності передбачено зобов’язання роботодавця щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці відповідно до законодавства..

 

 

 


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше