Хто на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Сьогодні Тепличчина вшанувала учасників бойових дій на території інших держав
П'ятниця, 14 лютого 2020 09:58

15 лютого 31 рік тому останній солдат покинув афганську землю. Кожного року цього дня ми згадуємо і вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, з глибокою шаною звертаємось до всіх воїнів України, яким довелося брати участь у локальних війнах та у врегулюванні воєнних конфліктів за межами нашої держави.

Після Другої світової війни вихідці з України брали участь у війнах і військових конфліктах у двадцяти шести країнах світу. Найважчою і найбільш тривалою, майже 10 років, стала військово-політична спецоперація в Афганістані. З Тепличчини на цю криваву війну пішло 78 хлопців, 6 з них загинули, це:    Володимир Гурський  з Соболівки, Яків Дем’янишин з Бджільної, Павло Коробейник з Мишарівки, Петро Король з Тополівки, Василь Семенюк з Комарівки, Олег Ткач з  Кивачівки.

Вони не йшли за орденами, а свято вірили, що несуть визволення народу цієї  країни, а тому навіть безглуздість війни не принижує їхнього героїзму.

Про героїв усіх воєн на чужині, живих і загиблих, згадували сьогодні у Теплику  біля пам’ятника загиблим воїнам-афганцям на мітингу «Стежини чужої війни». Усі учасники попередньо зібралися біля районного Будинку культури і пройшли урочистою колоною до місця проведення мітингу. На ньому зібралися колишні воїни-інтернаціоналісти, керівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськість Теплика.

Із словами вдячності за виконання миротворчих операцій, закликом пам’ятати усіх, хто змушений був пройти пекло війни, перед присутніми виступив секретар виконкому Теплицької селищної ради Віктор Зайцев. Він також поіменно згадав наших земляків, які стали жертвами сучасної війни з Росією і поховані в теплицькій землі: Володимира Муху, Володимира Черкасова, Володимира Сльоту та Романа Зварищука. З вітальним словом до побратимів і усіх присутніх звернувся й афганець Володимир Задорожний. Працівники галузі культури району підготували кілька художніх номерів відповідної тематики. Відважних воїнів - і полеглих на чужині, і уже померлих на батьківщині, і тих, хто боронив Україну сьогодні й загинув, - вшанували «хвилиною мовчання».

Настоятель Свято-Покровського храму Теплика отець Володимир провів поминальну панахиду за загиблими героями. Заключним акордом мітингу стало покладання живих квітів до пам’ятного знака загиблим афганцям.

 

 


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше