Хто на сайті

На даний момент 11 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Всесвітня організація охорони здоров’я припускає, що коронавірус може затримуватися на різних поверхнях до декількох днів
Вівторок, 24 березня 2020 11:14

Фахівці клініки Handbag Clinic (Великобританія) висловилися про те, що особливо сильно вірус «любить» шкіру. Їх підтримує відомий в країні лікар-гігієніст Ліза Екерлі, що закликає до ретельного дотримання чистоти щодо ряду побутових предметів.

Сумки. Найбільш активними переносниками коронавірусу є людські руки. Сумки входять в список побутових предметів, до яких руки торкаються особливо часто. До того ж вони ставляться на поверхні, потенційно небезпечні в плані зараження коронавірусом. У нинішніх умовах їх потрібно регулярно чистити і мити, підкреслила лікар. Те ж саме відноситься до гаманців, портмоне.

Телефон. Дослідження, що проводилося Лондонською школою гігієни і тропічної медицини, показало: на кожному шостому смартфоні виявляються сліди фекалій. За однією з версій, коронавірус може передаватися з калом. В ідеалі потрібно мити руки при кожному використанні гаджетів (до і після) і регулярно протирати їх антибактеріальними серветками. 

Ключі. Доктор Екерлі констатує: цей побутовий предмет зазвичай збирає на собі порівняно мало мікробів. Проте, ключі також повинні протиратися, адже ми беремо їх руками, на яких можуть затримуватися збудники інфекцій, включаючи коронавірусну. 

Серветка. Краще не викидати їх після використання безпосередньо в урну, спочатку слід помістити в поліетиленовий пакет, – інакше серветки загрожують виявитися  розповсюджувачами коронавірусу. 

Книги, журнали. Перш ніж взятися за них, продезінфікуйте руки. 

Навушники. Їх теж слід брати тільки свіжовимитими руками і до того ж тримати в чохлі.

Косметичні засоби, предмети гігієни. В обставинах розгулу коронавірусу потрібно бути дуже уважними до всього, що потрапляє в руки. Тим більше, коли мова йде про засоби, що контактують з обличчя – бальзамами для губ, помадами, гребінцями, зубними щітками, щіточками для макіяжу тощо. Все це повинно ретельно митися і очищатися перед використанням, плюс потрібно бути впевненими в чистоті рук.


 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше