Хто на сайті

На даний момент 39 гостей на сайті

Лічильник відвідувань

Flag Counter

Банер
Запобігання корупції

         Верховною Радою України 11 червня 2009 року прийнято пакет антикорупційних законів - «Про засади запобігання та протидії корупції», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення» та «Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень.

          Серед найважливіших положень, що запроваджуються згаданими законами, - нові правила у запобіганні та протидії корупції відповідно до міжнародних стандартів. Розширюється перелік суб’єктів корупції, встановлюються антикорупційні обмеження на державній службі, запроваджуються перевірки при вступові на державну службу, запроваджується заборона на отримання подарунки, пов’язаних зі службою, передбачається декларування майнового стану службовців та близьких родичів, запроваджується антикорупційна експертиза тощо.

           Крім того, встановлюється відповідальність за низку корупційних злочинів та проступків, не передбачених законом дотепер. Зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за торгівлю впливом, незаконне збагачення, комерційний підкуп; поширюється відповідальність на осіб, які виконують делеговані їм державою публічні функції влади – аудитор, експерт, арбітражний керуючий, а також на посадових осіб міжнародних організацій та іноземних держав.

         Законом розмежовується кримінальна та адміністративна відповідальність за корупцію, відсутність якої дотепер призводила до уникнення відповідальності за корупційні правопорушення; встановлення відповідальності юридичних осіб за корупцію та визначення порядку притягнення їх до відповідальності.

Районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування разом з правоохоронними структурами вживаються заходи на виконання вимог Закону України ,,Про боротьбу з корупцією”, указів Президента України від 6 лютого 2003 року № 84 ,,Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією”, від 9 лютого 2004 року № 175 ,,Про систему заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють злочинним проявам і корупції”, від 11 вересня 2006 року № 742 ,,Про Концепцію подолання корупції в Україні ,,На шляху до доброчесності”, розпоряджень Кабінету Міністрів України та інших нормативно-правових актів антикорупційного характеру щодо запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів, усунення наслідків корупційних діянь. Боротьба з корупцією здійснюється на основі правової регламентації діяльності державних органів, служб і осіб, уповноважених на виконання функцій держави, забезпечення гарантій прав та інтересів фізичних і юридичних осіб.

Щорічно в райдержадміністрації до 15 квітня контролюється своєчасне подання інформації державними службовцями щодо декларування їхніх доходів. Також відповідно до плану заходів щодо профілактики корупційних діянь перевіряються ведення особових справ державних службовців на відповідність вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року № 731 ,,Про затвердження Порядку ведення особових справ державними службовцями в органах виконавчої влади”. Кандидатів, які беруть участь на заміщення вакантних посад державних службовців в райдержадміністрації ознайомлюють про спеціальні обмеження встановлені законами України ,,Про державну службу” та ,,Про боротьбу з корупцією ” щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби.

Відповідно до заходів що передбачені на цей рік, буде і надалі здійснюватись робота щодо профілактики корупційних діянь серед державних службовців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на території району.

title Filter     Показати # 
# Заголовок Статті
 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначено інше